Oyun

Program İçeriği

Bebeğinize Sağladığı Katkılar

Bebeklerin ve çocukların en önemli işi oyun oynamaktır. Oyun oynamak; bebekler için yemek yemek ve uyumak gibi doğal bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda çocuğun gelişim süreçlerini de desteklemektedir. Çocuğunuzun dil gelişimi ile birlikte sosyal ortamlardaki uyum sürecini arttırır. Her bir programda bebeğin ve çocuğun gelişimsel dönemine uygun olarak; fiziksel, bilişsel, duyusal, sosyal ve dil gelişim süreçlerine önem verilerek tasarlanmıştır. Bebekler ve çocuklar kendi ay gruplarına yakın akranlarıyla gruplandırılmaktadır.

Bebeğin hareketli oyunlar sayesinde büyük ve küçük kasları kasılma ve uzamalarla çalışmaktadır. Aynı zamanda ince motor koordinasyonları büyük oranda gelişmiş olur.

Oyun oynayan bebeklerin hareket ve el becerileri ile ilgili bir çok becerisi de gelişmektedir. Oyun sırasında bebeklerin bütün kasları, iskelet sistemi yani kısacası bütün vücudu çalışmaktadır.

Oyun, bebeğin duygusal rahatlama, enerji boşaltım ve gerginliğinin azalmasını sağlar. Bebeğin kendini ifade edebilmesine fırsat yaratır. Özgüven ve benlik saygısının artmasına yardımcı olur. Kaygı ve endişelerin azalmasında etkin rol oynar.

Bebeklerin sosyal ilişkiler kurmada ve arkadaşlıkların erken yaşlarda başlamasına olanak sağlamaktadır. Liderlik becerisini destekler. Bebeğin problem çözme becerisini destekler.

Oyun bebeğin kavramları nesne yoluyla öğrenmesini sağlamaktadır. Oyun bebeklerin düşünce yapısını ve hayal gücünü artırmaktadır. Oyun bebeğin dil gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir.

Ay Grupları

Programlarımız

Oyun programımız ailelerinde katılabileceği toplam 5 ay grubundan oluşmaktadır.

  • 2-06 Ay

Bebek masajı programımız ile bebeğinizin rahatlaması sağlanmaktadır. Ayrıca bebek işaret dili ile ebeveyn ve bebeğinin iletişiminin güçlenmesini ve oyunlarımızla aralarındaki bağın kuvvetlenmesini desteklemekteyiz.

  • 06-12 Ay

Bu dönem bebeğinizin emeklemeye başladığı dönemdir. Onların emeklemesini destekleyen oyun programlarımız ile ebeveyn ve bebeklerinin keyifli dakikalar yaşaması desteklenir.

  • 12-18 Ay

Bebekleriniz bu dönemde yürümeye ve ilk kelimelerini konuşmaya başlarlar. Bebeğinizin konuşmaya başladığı bu dönemde onların dil gelişimini sağlayacak şarkılarla ve bebek işaret dili ile onların gelişimi desteklenmektedir.

  • 18-24 Ay

Grupla oynanan oyunlar, paylaşım duygusunu kazanması ve çeşitli temalarla hazırlanmış oyunlarla hayal gücünün gelişmesi, ebeveyni ile duygusal bağ kurduğu evinde de aynı oyunlara devam edebileceği oyunlarla desteklenmektedir.

  • 24-30 Ay

Bu dönemde denge yürüyüşleri, duyusal algısını geliştirmeye yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar, parmak kaslarını ve motor becerilerini geliştirici oyunlar ve el-göz koordinasyonunu gelişimi oyunlarla desteklenmektedir.

  • 31-36 Ay

Bu dönemde çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmeye ve dikkat konsantrasyon süresini arttırmaya yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar oynanmaktadır. Motor koordinasyonunu geliştirmeye yönelik aktivitelerle çocuğunuzun gelişimi desteklenmektedir.

Gruplar

Diğer programlara göz atmak için bebeğinize uygun gruplardan birini seçebilirsiniz.

Anne

Anne adayları ve yeni Anne olanlar için kafanızdaki tüm soru işaretlerini ve problemleri gidererek sizi ilk günler ve aylar boyunca hiç yanlız bırakmayacağız. Baby Foundations bebeğiniz hakkında bilmediğiniz herşey.

Bebek

Baby Muma ile doğumdan ilk 12 aya kadar olan süreçte bebeğinizin öğrenme ve duygusal gelişimi açısından ihtiyacı olan tüm desteği anne ve bebeğe sunan ilk yerli anne ve bebek destek programlarından biridir.

İlk Adım

12 aydan 36 aya kadar olan bebeğinizin hayati fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesine yarıyacak aktiviteler ve eğlenceli maceralarla dolu Baby Todlers programına tüm annelerimiz ve bebeklerimiz davetli.

Sukulent Hediyelik Hediyelik Sukulent Sukulent Satın Al