Müzik

Programın İçeriği

Bebeklerinize Sağladığı Katkılar

Müzik bebek gelişimi için oldukça önemlidir. Baby muma, bebeklere yönelik müzikler, danslar ve enstrümanlarla onların gelişimini desteklerken ebeveynler içinde minik bebekleriyle keyif dolu anlar yaşamasına olanak sağlar.

Bebekler müziğin ritmine göre hareketlenmeler göstermektedirler. Bir takım fiziksel gelişimler tamamlandıktan sonra bunlar yerini el çırpma, oynama ve dans etmeye bırakır. Oluşan hareketlenmeler bebeğin küçük kas ve kaba motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Müzik farklı dilleri ve kültürleri birbirlerine bağlar. Müzikle büyüyen bebeklerimiz zaman içerisinde sosyal gelişimde gösterirler.

Bebeklerin beyin kıvrımlarının gelişiminde müzik çok etkilidir. Özellikle bebeklerin ilk yıllarında zihinsel gelişimleri için müzik çok etkilidir. Bebeğin matematik zekasının gelişimi içinde oldukça önemlidir.

Bebekler anne karnından itibaren müzik dinlemeye başladıklarında hırçın hareketler yerine daha uyumlu davranışlar sergiledikleri gözlenmiştir. Ayrıca müzik bebeğin ruhunu da dinlendirir. Bebeğin estetik duygusunun gelişmesine destek olur.

Müzik bebeğin ses ve dil gelişimine katkıda bulunur. Bebeğin ritmik gelişimini sağlar. Annenin bebekle göz teması kurarak melodili şarkılar söylemesi, bebeğin dil gelişimini hızlandırır.

Ay Grupları

Programlarımız

Müzik programımız ailelerinde katılabileceği toplam 4 ay grubundan oluşmaktadır.

  • 6 – 12 Ay

Bu dönemde müzik bebeğin duygusal olarak rahatlamasına olanak sağlamaktadır. Müzik, hafızayı tetikleyici bir niteliğe sahip olduğundan bebeğin beyninin gelişmesini ve bebekte ritim duygusu kazanımını desteklemektedir.

  • 12-18 Ay

Müzik bebeğinizin kelime haznesinin kolaylıkla gelişmesine yardımcı olur. Bebeğin duyu gelişimini desteklemektedir. Müzik programımızda yer alan müzik aletlerimizle kaslarının ve
koordinasyonlarının gelişimi desteklenmektedir.

  • 18 – 24 Ay

Müzik ve dans programı ile bebeğin psikomotor gelişimi desteklenmektedir. Bebeğinizin çeşitli
duyularının gelişimini de desteklemektedir. Ayrıca ebeveyn ve bebeğinin keyifli dakikalar yaşamasına olanak sağlamaktadır.

  • 24 – 36 Ay

Bebeğinizin bu dönemde etkin iletişim kurmasını kolaylaştırır. Akran grubuyla sosyal ilişkileri
desteklenir ve müzik ile vakit geçiren bebeğinizin düşünme becerileri gelişir. Ritim, melodi ve şarkı sözleri ile hafıza gelişimi daha güçlü hale gelmektedir.

Gruplar

Diğer programlara göz atmak için bebeğinize uygun gruplardan birini seçebilirsiniz.

Anne

Anne adayları ve yeni Anne olanlar için kafanızdaki tüm soru işaretlerini ve problemleri gidererek sizi ilk günler ve aylar boyunca hiç yanlız bırakmayacağız. Baby Foundations bebeğiniz hakkında bilmediğiniz herşey.

Bebek

Baby Muma ile doğumdan ilk 12 aya kadar olan süreçte bebeğinizin öğrenme ve duygusal gelişimi açısından ihtiyacı olan tüm desteği anne ve bebeğe sunan ilk yerli anne ve bebek destek programlarından biridir.

İlk Adım

12 aydan 36 aya kadar olan bebeğinizin hayati fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesine yarıyacak aktiviteler ve eğlenceli maceralarla dolu Baby Todlers programına tüm annelerimiz ve bebeklerimiz davetli.

Sukulent Hediyelik Hediyelik Sukulent Sukulent Satın Al