WeCreativez WhatsApp Support
Oyun Gruplarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ?

Montessori Oyun Evi Programı

Montessori Oyun Evi Programı

Zengin Montessori materyalleriyle desteklenmiş Baby Muma oyun alanımızda çocukların özgürce seçim yapabilecekleri, keşfederek öğrenebilecekleri ve akranlarıyla sosyalleşebilecekleri bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.

Uzman psikologlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarımız eşliğinde güvenle oyun oynayabilecekleri, çocuklarımızın gelişim dönemlerine uygun materyaller ile oynayarak gelişebilecekleri, aynı zamanda paylaşma, yanındakine saygı duyma, kendi sınırlarını belirleme ve başkasının sınırlarını kabul etme gibi kazanımlar geliştirebilecekleri Montessori oyun programımız çocuklarınızın organik bir öğrenme süreci geliştirmesini hedefler.

Bebekler müziğin ritmine göre hareketlenmeler göstermektedirler. Bir takım fiziksel gelişimler tamamlandıktan sonra bunlar yerini el çırpma, oynama ve dans etmeye bırakır. Oluşan hareketlenmeler bebeğin küçük kas ve kaba motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Müzik farklı dilleri ve kültürleri birbirlerine bağlar. Müzikle büyüyen bebeklerimiz zaman içerisinde sosyal gelişimde gösterirler.

Bebeklerin beyin kıvrımlarının gelişiminde müzik çok etkilidir. Özellikle bebeklerin ilk yıllarında zihinsel gelişimleri için müzik çok etkilidir. Bebeğin matematik zekasının gelişimi içinde oldukça önemlidir.

Bebekler anne karnından itibaren müzik dinlemeye başladıklarında hırçın hareketler yerine daha uyumlu davranışlar sergiledikleri gözlenmiştir. Ayrıca müzik bebeğin ruhunu da dinlendirir. Bebeğin estetik duygusunun gelişmesine destek olur.

Müzik bebeğin ses ve dil gelişimine katkıda bulunur. Bebeğin ritmik gelişimini sağlar. Annenin bebekle göz teması kurarak melodili şarkılar söylemesi, bebeğin dil gelişimini hızlandırır.

Ay Grupları

Programlarımız

Müzik programımız ailelerinde katılabileceği toplam 4 ay grubundan oluşmaktadır.

  • Older Baby 1/ 19-24 Ay

Grupla oynanan oyunlar, paylaşım duygusunu kazanması ve çeşitli temalarla hazırlanmış oyunlarla hayal gücünün gelişmesi, ebeveyni ile duygusal bağ kurduğu evinde de aynı oyunlara devam edebileceği oyunlarla desteklenmektedir.

  • Older Baby 2/ 25-30 Ay

Bu dönemde denge yürüyüşleri, duyusal algısını geliştirmeye yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar, parmak kaslarını ve motor becerilerini geliştirici oyunlar ve el-göz koordinasyonunu gelişimi oyunlarla desteklenmektedir.

  • Kids 1/ 31-36 Ay
  • Kids 2/ 36-48 Ay

Bu dönemde çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmeye ve dikkat konsantrasyon süresini arttırmaya yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar oynanmaktadır. Motor koordinasyonunu geliştirmeye yönelik aktivitelerle çocuğunuzun gelişimi desteklenmektedir.

  • 18 – 24 Ay

Müzik ve dans programı ile bebeğin psikomotor gelişimi desteklenmektedir. Bebeğinizin çeşitli
duyularının gelişimini de desteklemektedir. Ayrıca ebeveyn ve bebeğinin keyifli dakikalar yaşamasına olanak sağlamaktadır.

  • 24 – 36 Ay

Bebeğinizin bu dönemde etkin iletişim kurmasını kolaylaştırır. Akran grubuyla sosyal ilişkileri
desteklenir ve müzik ile vakit geçiren bebeğinizin düşünme becerileri gelişir. Ritim, melodi ve şarkı sözleri ile hafıza gelişimi daha güçlü hale gelmektedir.

Gruplar

Diğer programlara göz atmak için bebeğinize uygun gruplardan birini seçebilirsiniz.

Anne

Anne adayları ve yeni Anne olanlar için kafanızdaki tüm soru işaretlerini ve problemleri gidererek sizi ilk günler ve aylar boyunca hiç yanlız bırakmayacağız. Baby Foundations bebeğiniz hakkında bilmediğiniz herşey.

Bebek

Baby Muma ile doğumdan ilk 12 aya kadar olan süreçte bebeğinizin öğrenme ve duygusal gelişimi açısından ihtiyacı olan tüm desteği anne ve bebeğe sunan ilk yerli anne ve bebek destek programlarından biridir.

İlk Adım

12 aydan 36 aya kadar olan bebeğinizin hayati fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesine yarıyacak aktiviteler ve eğlenceli maceralarla dolu Baby Todlers programına tüm annelerimiz ve bebeklerimiz davetli.