WeCreativez WhatsApp Support
Oyun Gruplarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ?

Gelişimsel Oyun Programı

Gelişimsel Oyun Programı

Baby Muma programları bebeklerin görme, koklama, dokunma, işitme gibi duyularını geliştirirken, bilişsel, fiziksel, duyusal, sosyal ve dil gelişimi aktiviteleri ile de onların gelişimini destekler. Aynı zamanda müzik ve dans eşliğinde akranları ile sosyalleşerek keyifli vakit geçirmesini sağlar. Programlar sağ beyin gelişimi odaklı olup bebek ve çocukların oyun oynarken güvenli bağlanma, sosyalleşme ve dil gelişimini sağlayan ortam sunar.

Bebeklerin 36 ayına kadar ilk büyüme sıçramalarını ve ilk deneyimlerini yaşadığı bilinçaltını oluşturduğu uzmanlar tarafından söylenen bu dönemde sağ beyin gelişimi temelli oyunlar oynamasını, henüz tüm kelimeleri öğrenmese dahi kendisini ifade edebilmesini, ebeveynlerin Baby Muma oyunlarını ve bebeğinin gelişim basamaklarını öğrenerek, günlük hayatında da bebekleriyle kaliteli bir şekilde oyunlar oynayabilmesini, Ebeveynlerin bebeklerinin günlük ihtiyaçlarını, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemlemeyi ve uygun biçimde yanıt vermesini amaçlar.

Bebeğin hareketli oyunlar sayesinde büyük ve küçük kasları kasılma ve uzamalarla çalışmaktadır. Aynı zamanda ince motor koordinasyonları büyük oranda gelişmiş olur.

Oyun oynayan bebeklerin hareket ve el becerileri ile ilgili bir çok becerisi de gelişmektedir. Oyun sırasında bebeklerin bütün kasları, iskelet sistemi yani kısacası bütün vücudu çalışmaktadır.

Oyun, bebeğin duygusal rahatlama, enerji boşaltım ve gerginliğinin azalmasını sağlar. Bebeğin kendini ifade edebilmesine fırsat yaratır. Özgüven ve benlik saygısının artmasına yardımcı olur. Kaygı ve endişelerin azalmasında etkin rol oynar.

Bebeklerin sosyal ilişkiler kurmada ve arkadaşlıkların erken yaşlarda başlamasına olanak sağlamaktadır. Liderlik becerisini destekler. Bebeğin problem çözme becerisini destekler.

Oyun bebeğin kavramları nesne yoluyla öğrenmesini sağlamaktadır. Oyun bebeklerin düşünce yapısını ve hayal gücünü artırmaktadır. Oyun bebeğin dil gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir.

Ay Grupları

Programlarımız

Oyun programımız ailelerinde katılabileceği toplam 5 ay grubundan oluşmaktadır.

  • Mini Baby 02-06 Ay

Bebek masajı programımız ile bebeğinizin rahatlaması sağlanmaktadır. Ayrıca bebek işaret dili ile ebeveyn ve bebeğinin iletişiminin güçlenmesini ve oyunlarımızla aralarındaki bağın kuvvetlenmesini desteklemekteyiz.

  • Baby 1/ 07-12 Ay

Bu dönem bebeğinizin emeklemeye başladığı dönemdir. Onların emeklemesini destekleyen oyun programlarımız ile ebeveyn ve bebeklerinin keyifli dakikalar yaşaması desteklenir.

  • Baby 2/ 13-18 Ay

Bebekleriniz bu dönemde yürümeye ve ilk kelimelerini konuşmaya başlarlar. Bebeğinizin konuşmaya başladığı bu dönemde onların dil gelişimini sağlayacak şarkılarla ve bebek işaret dili ile onların gelişimi desteklenmektedir.

  • Older Baby 1/ 19-24 Ay

Grupla oynanan oyunlar, paylaşım duygusunu kazanması ve çeşitli temalarla hazırlanmış oyunlarla hayal gücünün gelişmesi, ebeveyni ile duygusal bağ kurduğu evinde de aynı oyunlara devam edebileceği oyunlarla desteklenmektedir.

  • Older Baby 2/ 25-30 Ay

Bu dönemde denge yürüyüşleri, duyusal algısını geliştirmeye yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar, parmak kaslarını ve motor becerilerini geliştirici oyunlar ve el-göz koordinasyonunu gelişimi oyunlarla desteklenmektedir.

  • Kids 1/ 31-36 Ay

Bu dönemde çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmeye ve dikkat konsantrasyon süresini arttırmaya yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar oynanmaktadır. Motor koordinasyonunu geliştirmeye yönelik aktivitelerle çocuğunuzun gelişimi desteklenmektedir.