WeCreativez WhatsApp Support
Oyun Gruplarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ?

Gelişimsel Atölye Kazanımları

Programın İçeriği

Bebeklerinize Sağladığı Katkılar

Baby muma, spor programıyla anne ve bebek arasındaki bağın kuvvetlenmesi ve birlikte kaliteli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Bebeğin sürekli anne ile göz temasında olmasının getirisi olarak çok daha mutlu ve rahat bir gün geçirilmiş olmasını sağlamaktadır. Spor bebeklerin bir çok açıdan gelişimlerini desteklemektedir.

Spor yapan bebeklerin kas kuvveti, dayanıklılığı, gücü, esneklik yapısı, denge ve koordinasyonu spor yapmayan bebeklere göre daha fazla gelişmiştir. Spor yapmak bebeklerin vücudunun bir çok bölgesinin koordineli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Psikomotor gelişim, genel olarak sinir-kas sisteminin gelişimi demektir. Temel de kendini harekete geçirmeye ilişkin davranışlardaki değişiklerle ortaya çıkmıştır. Spor da bebeğin kas sisteminin koordine edilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca bebeğin kas yapısı iskelet sistemiyle de ilişkili olduğu için iskelet sisteminin de gelişimini olumlu etkilemektedir.

Sportif faaliyetler, bebeğin sinir sistemi ve bedeni üzerine alabileceği bilgiyi uygun bir şekilde depolamasını sağlar. Spor yapan bebeklerin bazı fiziksel beceriler kazanması ile beyni ve kasları koordineli çalışmaya başlar ve bu durumu da düşünme ve öğrenme kabiliyetini geliştirir.

Bebekler spor yaparak duygularını ifade etme fırsatı yakalamış olurlar. Spor yaparak saldırganlık, öfke ve kıskançlık gibi kötü duyguları boşaltırlar ve bunların nasıl kontrol edileceğini öğrenmiş olurlar. Spor bebeğin benlik kazanımına katkıda bulunur. Ayrıca spor yapan bebekler kendisi ve başkalarına karşı saygı, sevgi ve güven duygusunu geliştirirler.

Spor bebeklerin sosyalleşmesi için çok iyi bir araçtır. Bebeğin iş birliği yapmak ve iyi bir izleyici olmak gibi özellikler kazanmasını sağlar. Ayrıca bebeğin kendine uygun olan sosyal rolleri öğrenmesine olanak sağlar.

Ay Grupları

Programlarımız

Spor programımız ebeveynlerde dahil olmak üzere toplam 2 sınıftan oluşmaktadır.

  • 18-24 Ay

Ebeveyn ile bebeğin etkili iletişim ve bağını güçlendirmek için oldukça uygun bir program.
Bebeklerinizin keşfederek öğrenmesine olanak sağlar, duygusal gelişimi açısından çok faydalıdır ve bebeğinizin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasına imkan sağlar.

  • 24-36 Ay

Mutfakta vakit geçirmek bebeğin temel matematik ve dil gelişimleri için çok önemlidir. Ayrıca yeni yemekler yaratmasına olanak sağlayarak özgüven duygularının kazanılması desteklenmektedir. Bebeğinizin planlama ve organizasyon becerileri kazanması desteklenmektedir.

Gruplar

Diğer programlara göz atmak için bebeğinize uygun gruplardan birini seçebilirsiniz.

Anne

Anne adayları ve yeni Anne olanlar için kafanızdaki tüm soru işaretlerini ve problemleri gidererek sizi ilk günler ve aylar boyunca hiç yanlız bırakmayacağız. Baby Foundations bebeğiniz hakkında bilmediğiniz herşey.

Bebek

Baby Muma ile doğumdan ilk 12 aya kadar olan süreçte bebeğinizin öğrenme ve duygusal gelişimi açısından ihtiyacı olan tüm desteği anne ve bebeğe sunan ilk yerli anne ve bebek destek programlarından biridir.

İlk Adım

12 aydan 36 aya kadar olan bebeğinizin hayati fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesine yarıyacak aktiviteler ve eğlenceli maceralarla dolu Baby Todlers programına tüm annelerimiz ve bebeklerimiz davetli.