WeCreativez WhatsApp Support
Oyun Gruplarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ?

Filial Terapi

Filial Terapi

-Terapist-çocuk ilişkisinden yola çıkarak ebeveyn-çocuk ilişkisinden bahseden ve bu ilişki güçlendiği takdirde çocuğun içsel ve dışsal denetim mekanizmalarının gelişerek var olan problemlerle çocuğa kendi çabasıyla baş etme becerisi sağlayan bir terapi yöntemidir.

-Kaygı, korku, özgüven eksikliği, tırnak yeme, alt ıslatma,öfke gibi bir çok davranış problemleriyle baş etmede veya yalnızca çocuğumuzla olan bağımızı güçlendirmede aileler bu terapi yöntemini öğrenip pratikte terapist gözleminde uygulayarak çocukları üzerinde deneyimle fırsatı bulurlar.

-Her zaman bir çocuğun en çok ihtiyacı olan ve yine bir ömür boyu yanlarında olacak kişiler ebeveynleridir. Filial Terapi sistematik bir biçimde ailedeki veya çocuktaki var olan problemleri çözmeyi hedeflerken aynı zamanda ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirerek kriz durumlarında anne ve babaya ömür boyu yardımcı olabilecek bir terapi yöntemidir.

Bahçede vakit geçiren bebeklerin gözlem yetenekleri çok daha fazla gelişmektedir. Birebir doğayla iç içe olma fırsatı olduğundan doğadaki değişimleri daha iyi gözlemleme ve farkındalık kazanmaları sağlanmış olacaktır.

Bebekler kendi içlerinde yeni oyunlar türetirler ve sürekli keşiflere çıkarlar. Bahçe de vakit geçirmek bebeklerin keşiflerinde oldukça yararlıdır. Dışarıda oynamak bebeklerin hayal dünyasını genişletmelerine ve zekalarını açmaya yardımcı olur.

Bahçede diğer bebeklerle vakit geçirmek bebeğin daha uyumlu ve diğerleriyle daha koordineli olmasına yardımcı olmaktadır. Okul çağına geldiğinde arkadaşlarıyla uyum problemi yaşamasını önlemektedir.

Bahçe de vakit geçiren bebekler özgür ortamda oldukları için daha az stres ve kaygı yaşamaktadır. Bahçede oynanan doğal oyun programları ile bebeklerin bu tür duygu durumlardan uzak tutulması sağlanmaktadır.