Bahçe

Program İçeriği

Bebeğinize Sağladığı Katkılar

Bebeklerin içlerindeki enerjiyi özgürce kullanabilmesi için açık alanlarda ve doğa da vakit
geçirmelerini sağlamak gerekiyor. Dışarıda vakit geçirmeleri, hem güneş ışığının kemik ve doku
gelişimine olan faydası nedeniyle hem de hareket kabiliyetlerini geliştirebilmeleri olanağı verdiğinden
sağlık bütünlükleri için birebirdir. Bahçede vakit geçirmenin bebeklerin bilişsel, duygusal, sosyal,
fiziksel ve ruhsal gelişimi için önemli rol üstlenmektedir.

Bahçede vakit geçiren bebeklerin gözlem yetenekleri çok daha fazla gelişmektedir. Birebir doğayla iç içe olma fırsatı olduğundan doğadaki değişimleri daha iyi gözlemleme ve farkındalık kazanmaları sağlanmış olacaktır.

Bebekler kendi içlerinde yeni oyunlar türetirler ve sürekli keşiflere çıkarlar. Bahçe de vakit geçirmek bebeklerin keşiflerinde oldukça yararlıdır. Dışarıda oynamak bebeklerin hayal dünyasını genişletmelerine ve zekalarını açmaya yardımcı olur.

Bahçede diğer bebeklerle vakit geçirmek bebeğin daha uyumlu ve diğerleriyle daha koordineli olmasına yardımcı olmaktadır. Okul çağına geldiğinde arkadaşlarıyla uyum problemi yaşamasını önlemektedir.

Bahçe de vakit geçiren bebekler özgür ortamda oldukları için daha az stres ve kaygı yaşamaktadır. Bahçede oynanan doğal oyun programları ile bebeklerin bu tür duygu durumlardan uzak tutulması sağlanmaktadır.

Ay Grupları

Programlarımız

Bahçe programımız annelerinde katılabileceği toplam 4 ay grubundan oluşmaktadır.

  • 06-12 Ay

Bebeklerinizin sosyal etkileşim kurabilme, güven ilişkisi kurabilme, kas kontrolü ve bilişsel beceriler sağlamak için bahçe programımızla onların gelişimini desteklemekteyiz.

  • 12-18 Ay

Çeşitli etkinliklerimizle bu dönemde bebeklerinizin dil gelişimi, bilişsel gelişimi, ince ve kaba motor gelişimlerini desteklerken siz ebeveynlerimize de bebeğinizle birlikte keyifli dakikalar yaşamınızı sağlamaktayız.

  • 18-24 Ay

Bahçe programımızda yer alan aktivitelerimizle bebeğinizin akranlarıyla etkileşimi desteklenmektedir. Ayrıca ikili oyun programlarıyla grup olmayı ve paylaşımı öğrenmesi desteklenmektedir. Bahçe oyunlarımızla bebeğinizin denge ve odak noktaları gözlenmektedir.

  • 24-36 Ay

Oyunlarla birlikte bebeğinizin neden-sonuç ilişkisi kavramını anlaması desteklenmektedir. Tüm
kaslarının çalışması ve oynanan oyunlarla bebeğinizin nesneleri ve kavramları tanıması sağlanmaktadır.

Gruplar

Diğer programlara göz atmak için bebeğinize uygun gruplardan birini seçebilirsiniz.

Anne

Anne adayları ve yeni Anne olanlar için kafanızdaki tüm soru işaretlerini ve problemleri gidererek sizi ilk günler ve aylar boyunca hiç yanlız bırakmayacağız. Baby Foundations bebeğiniz hakkında bilmediğiniz herşey.

Bebek

Baby Muma ile doğumdan ilk 12 aya kadar olan süreçte bebeğinizin öğrenme ve duygusal gelişimi açısından ihtiyacı olan tüm desteği anne ve bebeğe sunan ilk yerli anne ve bebek destek programlarından biridir.

İlk Adım

12 aydan 36 aya kadar olan bebeğinizin hayati fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesine yarıyacak aktiviteler ve eğlenceli maceralarla dolu Baby Todlers programına tüm annelerimiz ve bebeklerimiz davetli.

Sukulent Hediyelik Hediyelik Sukulent Sukulent Satın Al